Soğuk Hava Odaları Konusunda

60 Yıllık Tecrübe


Şar Soğutma sektördeki 60 yıllık tecrübesiyle müşterilerine ihtiyaçları ve kullanım alanları doğrultusunda optimum çözümler sunar.

Şar Soğutma sektördeki 60 yıllık tecrübesiyle müşterilerine ihtiyaçları ve kullanım alanları doğrultusunda optimum çözümler sunar. Soğuk oda proje tasarlama aşamasında soğutma sistemi, iklim kondanzasyonu, ısı yalıtımı, taban izolasyonu, drenaj sistemi, soğuk oda kapı seçimi gibi unsurlar detayı incelemeler sonucunda dayanıklı makine ve malzemeler kullanılarak üretilir.

Konusunda uzman kadrosuyla profesyonel montaj uygulanır. Kontrolleri yapıldıktan sonra sorunsuz şekilde teslim edilir. Kaliteli malzeme kullanılması ve özenli işçilik, makinelerin zorlanmaması, ürünün uzun ömürlü olması ve enerji tasarrufu sağlayarak uzun vadede işletmeye iş devamlılığı ve kazanç sağlar.

Soğuk Oda

Panel:Tüm soğuk oda panelleri yüksek basınçlı makineler ile yapılır. Soğuk oda panel yüzeyi ihtiyaç doğrultusunda galvaniz sac, polyester boyalı sac, CRNi sac, plywood malzemelerinden kullanım özelliklerine göre en uygunu seçilir; teklifte belirtildiği gibi üretilir.

Soğuk oda panel duvarları birbirlerine eksantrik kilitle kilitlenerek tam sızdırmazlık sağlar. İki sac arası 42 kg/m yoğunlukta poliüretan malzeme kullanılır.
Soğutma:Soğuk odanın kapasite seçimi yapılırken yılın 12 ayı, karşılaşılabilecek iklim ve kondanzasyon şartları göz önünde bulundurularak yapılır. Makinenin rahat çalışması, nemli ve sıcak havalarda arızaya geçmesini zorlaştırır.

Son yıllarda artan küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri; kapasite seçimlerinde titizliği arttırmaktadır. Soğuk odada İhtiyaç duyulan sıcaklık derecesi, muhafaza edilecek ürünün özellikleri, dış ünitenin çalışma ortamı gibi belirleyici unsurlar doğrultusunda; soğuk oda için en doğru seçim yapılarak cihazlar titizlikle üretilir ve montajı yapılır.
Şok Odası


Ürünlerin en kısa sürede dondurulup muhafazaya ya da nakliyeye hazır hale gelmesi için en uygun kapasite hesaplanır ve kurulum titizlikle gerçekleştirilir. -40°C şok odası sorunsuz çalışır halde teslim edilir.
Et Soğuk Oda


Kesimden pişirmeye uzanan yolculukta etin kalitesi ve lezzetinin korunması için etkili şekilde soğurulması gerekir. Yapılan tüm işlemlerde kurulan soğuk zincirin korunması için soğuk odaların sorunsuz çalışması en önemli etkenlerden biridir. Soğutmanın yanında hijyenik standartlar da büyük önem taşır. Şar Soğutma, et soğuk oda sistemlerinde etkin soğutma ve hijyenik standartlara uygun çözümlerle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılar.
Meyve Sebze Soğuk Oda


Taze meyve ve sebzeler kolay bozulabilir ürünler oldukları için dikkatle depolanması ürün kalitesi açısından önemlidir. Şar Soğutma, ürünlerin tazeliğinin korunması ve ürünlerin en uygun şartlarda saklanması için optimum çözümler sunar.
Donmuş Muhafaza Odası


Ürünlerin bozulmadan saklanması için üreticilerin, dağıtıcıların ve son kullanıcıların soğuk zinciri devam ettirdikleri donmuş muhafaza soğuk odaları, ihtiyaca en uygun şekilde projelendirip, teslim edilir.
Tıbbi Atık Oda


Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirlediği standartlarda, hastane, geri dönüşüm tesisleri gibi işletmelerde tıbbi atıkların muhafazası için istenilen ölçü ve ebatlarda üretilir, yerinde kurulum ve montajı sağlanır, devreye alınarak teslim edilir.
Sulu Kondenserli Soğutma


soğuk odaların dış ünite havalandırma kısıtlamalı yerlerde soğutma sistemi, sulu kondenserli olarak üretilir. Alışveriş merkezi, otel, hastane gibi işletmelerde uygun çözümler üretilir.